Milan Briešťanský

Zomrel bývalý hádzanársky reprezentant Milan Briešťanský

Bývalý československý hádzanársky reprezentant a dlhoročný hráč Prešova skonal vo veku 72 rokov. Vo veku 72 rokov zomrel v sobotu bývalý československý hádzanársky reprezentant a hráč zlatej prešovskej generácie na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov minulého storočia Milan Briešťanský.

 


Po Milanovi Mikušovi a Vincentovi Lafkovi prišla prešovská hádzanárska obec v krátkom čase o tretiu významnú osobnosť. Informoval o tom portál presov.korzar.sme.sk.

Milan Briešťanský mal ako aktívny hráč na poste spojky veľký podiel na majstrovských tituloch Tatrana Prešov v rokoch 1969 a 1971.

Svojho času bol považovaný za hráča s najtvrdšou strelou v československej lige, z ktorého mali rešpekt aj najväčšie brankárske hviezdy. Do Prešova, kde prežil najdlhšie a najúspešnejšie obdobie svojej kariéry, prišiel z Trnavy.

Za Tatran odohral celkovo 170 ligových zápasov a strelil v nich 465 gólov. Po skončení aktívnej kariéry bol Milan Briešťanský stále aktívny v hádzanárskych kruhoch, dlhé roky pôsobil ako činovník "za stolíkom" na ligových zápasoch.

Hádzanár veľký dušou i telom po mozgovej príhode zomrel v sobotu 22. decembra v prešovskej nemocnici. Česť jeho pamiatke!